Energooszczędne okno czy duże przeszklenie? Nowe okno WINERGETIC PREMIUM spełnia oba te warunki!

Zastosowanie energooszczędnych swukomorowych pakietów szybowych z taflami szkła o grubości 3 mm pozwala znacznie zredukować ciężar skrzydła, otwierając tym samym nowe możliwości aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem dużych przeszkleń, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej izolacyjności termicznej. Duże okna są teraz także bezpieczne dzięki procesowi hartowania szkła (OKNOPLAST, jako jeden z nielicznych producentów okien w Europie i jako jedyny w Polsce posiada nowoczesny piec do hartowania szkła). Hartowanie znacznie wzmacnia szyby na wypadek rozbicia, a gdy już do niego ewentualnie dojdzie, szyba rozpadnie się na drobne kawałki, które nie stanowia takiego zagrożenia dla zdrowia jak duże, ostre fragmenty tradycyjnej szyby.

Czy może być jeszcze "cieplej"?

Dla uzyskania jeszcze lepszych parametrów termoizolacyjnych, do okna WINERGETIC PREMIUM można opcjonalnie zastosować innowacyjne wzmocnienie termiczne. Powstało ono wskutek połączenia stalowego profilu z wkładką termiczną wykonaną z żywicy. Takie rozwiązanie minimalizuje powstawanie mostków termicznych, przy zachowaniu wymaganej statyki. Okno WINERGETIC PREMIUM z zastosowanym wzmocnieniem termicznym spełnia wymagania okien pasywnych, według nowych wytycznych ift Rosenheim (okno pasywne musi posiadać współczynnik Uw mniejszy niż 0,8 W/m2K. Okno WINERGETIC PREMIUM, ze wzmocnieniem termicznym uzyskało wynik Uw=0,78 W/m2K). Prawdziwym przełomem w sferze energooszczędności w oknach PVC jest zastosowanie innowcyjnego trójkomorowego pakietu szybowego o Ug=0,3, zbudowanego na bazie tafli szkła o grubości 3 mm. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Europie, które w systemie WINERGETIC PREMIUM pozwala obiżyć współczynnik przenikalności cieplnej dla całego okna do rewelacyjnego poziomu Uw=0,6W/m2K.

Czy okno energooszczędne może być ładne?

Tradycyjnie już produkty OKNOPLAST odznaczają się niepowtarzalnym stylem i dbałością o szczegóły wykonania. Tak też jest w przypadku okna WINERGETIC PREMIUM, które charakteryzuje się subtelną, zaokrągloną na zewnątrz linią profilu. Designerski projekt skrzydła to owoc współpracy projektantów OKNOPLAST i firmy VEKA. Dostępny tylko w OKNOPLAST. Całości dopełniają eleganckie dodatki i akcesoria jak np. nowa klamka z linii dESIGN+, zaprojektowana we współpracy z renomowanym studiem projektowym KISKA.

 

Poniżej przykłady okna Winergetic Premium w dostępnych kolorach podstawowych. Na życzenie istnieje możliwość zmiany kolorystyki profilu na dowolny z palety RAL. Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.