OKNOPLAST PROLUX
widocznie więcej światła

prolux

Konstrukcja okna - autorski projekt Oknoplast - bazuje na najwyższej jakości profilach w klasie A. Liczba komór i grubość ścianek zewnętrznych profilu to nie tylko gwarancja stabilności i trwałości okna, ale przede wszystkim zwiększonej ochrony przed zimnem i hałasem. Dzięki niższemu wymiarowi skrzydła (zabudowa 108mm) do pomieszczenia wpada więcej światła, co również przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania.


Pakiet szybowy Ug =1,0W/m2K.

Ten pakiet szybowy o doskonałych parametrach izolacyjnych gwarantuje niskie straty energii cieplnej, a tym samym niższe koszty ogrzewania budynku.


Dwukomorowe pakiety szybowe Ug=0,6 W/m2K.

Istnieje możliwość zastosowania w oknie PROLUX szyb dwukomorowych o współczynniku Ug=0,6 W/m2K. Dzięki takiemu rozwiązaniu, okno Prolux można zaliczyć do segmentu okien energooszczędnych (Uw na poziomie 0,9 W/m2K).


Zbrojenie skrzydła o grubości do 1,75mm.

Autorskie wzmocnienie profilu ze stali ocynkowanej wielokrotnie gięte pozwala na projektowanie okien o dużych gabarytach. Jego grubość, kształt i geometria zapewniają sztywność, prawidłowe funkcjonowanie i niezmienność kształtu okien przez wiele lat. To również dodatkowe zabezpieczenie okna. Montaż zbrojenia stalowego w skrzydle PROLUX jest chronione zgłoszeniem patentowym.

 


Niewidoczne zawiasy Winkhaus Prolight Select

Okucie pozwala na łatwiejszą obsługę skrzydła oraz daje większe bezpieczeństwo przed niekontrolowanym jego zamknięciem. Unikatowe opatentowane rozwiązanie „SAFE LOCATION” - system specjalnie zaprojektowanych elementów okucia - odpowiada za prawidłową pozycję skrzydła w oknie. Dodatkowa wielostopniowa regulacja uchyłu sterowana klamką umożliwia jeszcze bardzie komfortowe użytkowanie okna


Wyjątkowy design

Autorski, smuklejszy, bardziej elegancki profil, z jedynym w Polsce, węższym o 33%, ruchomym słupkiem z symetrycznie umieszczoną klamką. Większa powierzchnia szyb, w porównaniu do tradycyjnych profili, pozwala na mniejsze zużycie energii na ogrzanie pomieszczenia dzięki większej ilości ciepła wpadającego przez szybę.

 

Poniżej przykłady okna Prolux w dostępnych kolorach podstawowych. Na życzenie istnieje możliwość zmiany kolorystyki profilu na dowolny z palety RAL. Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.